AIRFIGHTERS.PL - aviation portal

Legenda Dywizjonu 303 - Arkadiusz PILCH

Autor mjr mgr pil. Arkadiusz PILCH, jako pilot wojskowy w swojej powieści pt. "Legenda Dywizjonu 303" opisał najpiękniejszy fragment historii LOTNICTWA POLSKIEGO dotyczący udziału polskich pilotów w bitwie o Wielką Brytanię.

Poniżej opinia historyka wojskowości i znawcy tematyki lotniczej Pana płk dr Andrzeja Przedpełskiego:

"Zawarta w powieści historia o Legendarnym Dywizjo-nie 303 świadczy o znajomości tematu i tym, że autor korzystał z opracowań światowej sławy znawców bitwy o Wielką Brytanię. A mam tu na myśli przede wszystkim Jacka Kutnera i jego książkę pt. „Dywizjon Myśliwski w bitwie o Wielką Brytanię”, Richarda Kinga, który napisał „Dywizjon 303 walka i codzienność”, oraz relacje małżeństwa amerykańskich dziennikarzy Lyne Olson i Stanley Cloud zawarte w utworze pt. „Sprawa Honoru – Dywizjon 303 Kościuszkowski”.
Po przeczytaniu powieści jestem pozytywnie zaskoczony jej ciekawą formą ujmującą tak trudny temat w sposób dramatyczny, wzruszający i co rzadkie, dowcipny. Ponadto zaskoczyła mnie duża ilość zawartych w dialogach autentycznych relacji, wypowiedzi, meldunków i telegramów, które są dostępne w opracowaniach naukowo historycznych, oraz w dziennikach podporucznika Ferićia, kronikarza Dywizjonu 303".

Więcej informacji i fragmentów powieści na stronie www.cyberarka.pl