Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Lot pożegnalny por. pil. Mariusza Nisztuka oraz por. pil. Piotra Michałowskiego.

8. BLTr pożegnała dwóch odchodzących do rezerwy pilotów.

W dniu 29.01.2019 roku porucznicy piloci Mariusz NISZTUK oraz Piotr MICHAŁOWSKI odbyli na terenie 8. BLTr swoje ostatnie loty w lotnictwie wojskowym. Ceremonia lotów pożegnalnych obu pilotów odbyła sie zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym.

Pożegnanie obu pilotów miało miejsce na płycie lotniska w Krakowie - Balicach, podczas uroczystej zbiórki której przewodniczył Dowódca 8. BLTr wz. płk mgr inż. Grzegorz KOT.

Po złożeniu meldunku o gotowości do odbycia lotów, obaj piloci udali się do samolotu Casa C-295M, na którym wykonywali zadania lotnicze w 8. BLTr. Po wykonaniu lotów piloci dokonali symbolicznego pożegnania się z samolotem.

Następnie, por. Mariusz NISZTUK oraz por. Piotr MICHAŁOWSKI podziękowali swoim kolegom za dotychczasową służbę, w tym w szczególności za pełen profesjonalizm wszystkich służb zabezpieczających loty, dzięki którym możliwe było bezpieczne ich wykonywanie.

Uroczystość zakończyła się złożeniem obu pilotom gratulacji i najlepszych życzeń przez ich kolegów z Grupy Działań Lotniczych.

Tekst - Dariusz Balicki, Foto - st. chor. szt. Wojciech Hrabia

Źródło informacji i zdjęć: http://8bltr.wp.mil.pl/pl/1_1056.html