Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

31. BLT: Zabezpieczenie przelotu WAH-64D Apache z 663 SQN

W dniach od 16 do 18 kwietnia br 31. BLT zabezpieczała przelot brytyjskich śmigłowców bojowych WAH - 64D Apache z 663 Sqn.

W dniach od 16 do 18 kwietnia br 31. BLT zabezpieczała przelot brytyjskich śmigłowców bojowych WAH - 64D Apache z 663 Sqn. które udaja sie do Estonii. Warto nadmienic, ze 663 Sqn kultywuje tradycje 663 Dywizjon Samolotów Artylerii ( 663 Polski Szwadron Powietrznych Punktów Obserwacyjnych) utworzony w połowie 44 roku. W chwili obecnej 663 Sqn stacjonuje na lotnisku Wattisham Stowmarket, Sufolk a jego doswiadczenie bojowe to misje w Iraku Afganistanie oraz w krajach nadbałtyckich.Tekst: kpt. Krzysztof Nanuś
Zdjęcia: Piotr Łysakowski, Maciej Sznek 
Źródło: 31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO