Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

41. BLSz: Pierwszy lot podchorążych na „Bielikach”.

16 kwietnia 2019 r. pierwsi podchorążowie z Lotniczej Akademii Wojskowej zasiedli za sterami nowych samolotów szkolno-treningowych M-346 Bielik.

16 kwietnia 2019 r. w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie podchorążowie z LAW pod bacznym okiem instruktorów Naszej Bazy rozpoczęli praktycznie szkolenie na nowych statkach powietrznych, będących elementem Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego (Advanced Jet Trainer).

W połowie marca studenci V roku Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli szkolenie teoretyczne, podczas którego przyswoili sobie całą specyfikę samolotu M-346 tj. jego szerokie możliwości, procedury wykonywania lotów, uwarunkowania komunikacji radiowej czy charakterystykę meteorologiczną lotniska, następnie podchorążowie rozpoczęli szkolenie w Ośrodku Szkolenia Symulatorowego w 41. BLSz, które umożliwiło im przygotowanie się do praktycznego lotu na Bielikach.

 

W szkoleniu tym zawarte były ćwiczenia związane z lotem, począwszy od uruchomienia silników i wszystkich systemów pokładowych, aż po podstawy wykonywania konkretnych misji, jak również procedury zachowania się w sytuacjach awaryjnych.

Podchorążowie podczas szkolenia praktycznego zdobywają umiejętności pilotowania samolotu odrzutowego w lotach z widocznością oraz wykonują loty według wskazań przyrządów. Przede wszystkim jednak szkolą się w wykonywaniu lotów taktycznych Air-to-Air oraz Air-to-Ground, bowiem zainstalowany w Naszej Bazie system AJT takie właśnie możliwości gwarantuje.

Praktyczne szkolenie studentów LAW na Bielikach potrwa do listopada bieżącego roku.

tekst i foto: 41. Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.