Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Lotniczą Akademię Wojskową odwiedzili przedstawiciele Air Operations Co-ordination Centre (AOCC).

16 maja br. Lotniczą Akademię Wojskową odwiedzili przedstawiciele Air Operations Co-ordination Centre (AOCC) działającego przy Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz Szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7 gen. bryg. Jan Rydz.

Celem wizyt było zapoznanie się z realizowanymi działaniami, infrastrukturą szkoleniową oraz z potencjalnymi obszarami współpracy Uczelni z partnerami zagranicznymi.
Zaprezentowano również specjalistyczne ośrodki szkolenia oraz urządzenia symulacji lotu. Delegacje zapoznały się z ogromnym potencjałem szkolenia na symulatorach najnowszej generacji, które pozwalają nie tylko na realizację części zajęć praktycznych na urządzeniu treningowym, ale również dają unikatową możliwość przećwiczenia sytuacji awaryjnych, czego nie da się bezpiecznie przeprowadzić w czasie rzeczywistego lotu.

 

 

 

Zademonstrowano także specyfikę trening przyszłych pilotów zwiększającą odporność zmysłu równowagi na zakłócenia orientacji przestrzennej w locie poprzez ćwiczenia na lotniczo-gimnastycznych przyrządach specjalnych.

Oficjalne wizyty przedstawicieli tak ważnych wojskowych instytucji są niezwykle ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku Uczelni na arenie krajowej i międzynarodowej, a poznanie procedur i możliwości szkoleniowych Lotniczej Akademii Wojskowej wpływa na tworzenie spójnego procesu kształcenia pilotów NATO.

Źródło informacji: LAW
Więcej zdjęć: https://www.law.mil.pl/index.php/pl/aktualnosci-uczelnia/3211-wizyty