Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Cztery medale Polaków na Szybowcowych Mistrzostwach Europy.

Fantastycznie spisali się nasi piloci rywalizujący pod polskim niebem. W klasie 18 metrowej wygrał Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) zdobywając 8 tytuł Mistrza Europy. Nasz zawodnik latał na nowym polskim szybowcu klasy 18 metrowej Diana 3 udostępnionym przez producenta firmę Avionic. Karol Staryszak (Aeroklub Nadwiślański) zakończył mistrzostwa na doskonałym 2 miejscu. Jest to drugi tytuł Mistrza Europy naszego zawodnika.

W klasie Wielomiejscowej Załoga Tomasz Rubaj (Aeroklub Gliwicki) z Christophem Matkowskim (Aeroklub Gliwicki) zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Europy.Nasi zawodnicy wygrali w pięknym stylu, prowadząc nieprzerwanie w klasyfikacji generalnej od pierwszej konkurencji.

W klasie otwartej  Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) zajął dobre szóste miejsce a Zdzisław Bednarczuk (Aeroklub Bielsko-Bialski) uplasował się na jedenastym miejscu.

W klasyfikacji zespołowej Polska zdobyła srebrny medal. W ostatniej konkurencji wyprzedzili nas Francuzi o zaledwie niecałe 2 punkty mimo, że nie zdobyli ani jednego medalu w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw zdecydowanie wygrała Polska zdobywając 4 medale (2 złote i dwa srebrne), drugie Wielka Brytania 2 medale (srebrny i brązowy) a trzecie miejsce zdobyli Niemcy 2 medale brązowe.

Sytuacja w poszczególnych klasach przedstawia się następująco:

Klasa 18 metrowa– 28 zawodników

Wyniki końcowe mistrzostw:

Miejsce

Imię Nazwisko

Kraj

Szybowiec

Punkty

1

Sebastian KAWA

POL

Diana 3

3.359

2

Karol STARYSZAK

POL

ASG 29

3.327

3

Wolfgang JANOWITSCH

AUT

Ventus 3T

3.285

4

Roman MRACEK

CZE

JS 3

3.279

5

Peter HARVEY

GBR

Ventus 3T

3.275

Klasa Wielomiejscowa– 14 załóg

Wyniki końcowe mistrzostw:

Miejsce

Imię Nazwisko

Kraj

Szybowiec

Punkty

1

Tomasz RUBAJ

Christoph MATKOWSKI

POL

ASG 32 Mi

3.443

2

Jones & Coppin

GBR

Arcus T

3.399

3

Gmelin&Grote

GER

Arcus M

3.357

Klasa Otwarta– 17 zawodników

Wyniki końcowe mistrzostw:

Miejsce

Imię Nazwisko

Kraj

Szybowiec

Punkty

1

Petr TICHY

CZE

EB 29 R

3.748

2

Riccardo BRIGLIADORI

ITA

JS 1C-21

3.720

3

Marcus FRANK

GER

EB 29

3.629

6

Łukasz WÓJCIK

POL

JS 1C-21

3.472

11

Zdzisław BEDNARCZUK

POL

JS 1C-21

3.173

Źródło informacji i zdjęć: Aeroklub Polski