Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

31.BLT: Przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku dowódcy bazy.

W dniu 1 lipca 2018 r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.

Główne uroczystości, rozpoczęły się o godz. 11.00 złożeniem meldunku Dowódcy Generalnemu RSZ gen. broni Jarosławowi Mice przez Inspektora Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jacka Pszczołę.  Na przekazanie obowiązków licznie przybyli przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, służb mundurowych regionu, a także wielu instytucji z którymi na co dzień współpracuje 31. BLT.
Decyzją Ministra Obrony Narodowej, dotychczasowy Dowódca 31. BLT płk pil. Rafał Zadencki skierowany został na stanowisko Szefa Zarządu Działań Lotniczych w Inspektoratcie Sił Powietrznych DG RSZ, a na Dowódcę 31. BLT wyznaczony został płk pil. Norbert Chojnacki.
W imieniu Ministra Obrony Narodowej decyzje oficerom wręczył Dowódca Generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika.
Szczególną chwilą całej uroczystości było pożegnanie ze sztandarem 31. BLT obecnego Dowódcy, jak i powitanie z nim nowego Dowódcy Bazy. Ten symboliczny moment był ważnym przeżyciem dla wszystkich żołnierzy 31. BLT, bo był to naoczny fakt przekazania nad nimi zwierzchnictwa i dowodzenia.

Podczas okolicznościowego przemówienia płk pil. Rafał Zadencki serdecznie podziękował całemu stanowi osobowemu bazy za trud i poświęcenie z jakim na co dzień wykonują swoje obowiązki służbowe, zapewniając bezpieczne użytkowanie samolotów F-16. płk pil. Norbert Chojnacki zapewnił, że będzie kontynuował realizacje zadań na najwyższym poziomie na stanowisku Dowódcy Bazy, a dzięki swojemu niemałemu doświadczeniu będzie czuwał i dbał o dalszy rozwój bazy posiadającej największy potencjał bojowy w Siłach Powietrznych RP.
Jak przystało na pożegnanie wśród lotniczego środowiska, nad miejscem uroczystości, w czasie grania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz podczas defilady pododdziałów, dumnie przeleciały „Jastrzębie”.
Oprawę muzyczną, tego jakże ważnego wydarzenia, zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych pod dowództwem mjr. Andrzeja Kufela i tamburmajora sierż. Huberta Walenciaka.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Nanuś / 31.BLT Poznań-Krzesiny