Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

8. BLTr: Wspólne ćwiczenia z amerykanami.

Zespół Ewakuacji Medycznej z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbywał ćwiczenia medyczne z Delaware Air National Guard, USAFE/AFRICA HQ Command Surgeon’s Office , 86th Aeromedical Squadron z Ramstein Air Base oraz HQ Air Force Reserve Command.

Celem wspólnego treningu w dniach 20-28 marca była wymiana doświadczeń w zakresie ewakuacji medycznej drogą powietrzną oraz wspólne ćwiczenia procedur medycznych dotyczących podejmowania pacjenta, opieki nad pacjentem i sytuacji awaryjnych podczas lotu.

Ponadto dokonano omówienia aspektów związanych z zaplanowaną ewaluacją medyczną ZEM, wniosków dotyczących unifikacji sprzętu medycznego  i procedur medycznych podczas opieki nad pacjentami w trakcie lotu a także plany dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.

Praktyczna ocena współpracy i kompatybilności procedur będzie możliwa podczas ćwiczeń, które aktualnie są planowane przez stronę amerykańską na przyszły rok do przeprowadzenia w USA, Wielkiej Brytanii oraz Republice Środkowej Afryki. Jest to niezmiernie ważne, mając na uwadze  dalszą współpracę z US AIR FORCE  w zakresie przeprowadzania realnych misji MEDEVAC.

źródło: ZEM 8. BLTr