AIRFIGHTERS.PL - aviation portal

8. BLTr: Wspólne ćwiczenia z amerykanami.

Zespół Ewakuacji Medycznej z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbywał ćwiczenia medyczne z Delaware Air National Guard, USAFE/AFRICA HQ Command Surgeon’s Office , 86th Aeromedical Squadron z Ramstein Air Base oraz HQ Air Force Reserve Command.

Celem wspólnego treningu w dniach 20-28 marca była wymiana doświadczeń w zakresie ewakuacji medycznej drogą powietrzną oraz wspólne ćwiczenia procedur medycznych dotyczących podejmowania pacjenta, opieki nad pacjentem i sytuacji awaryjnych podczas lotu.

Ponadto dokonano omówienia aspektów związanych z zaplanowaną ewaluacją medyczną ZEM, wniosków dotyczących unifikacji sprzętu medycznego  i procedur medycznych podczas opieki nad pacjentami w trakcie lotu a także plany dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.

Praktyczna ocena współpracy i kompatybilności procedur będzie możliwa podczas ćwiczeń, które aktualnie są planowane przez stronę amerykańską na przyszły rok do przeprowadzenia w USA, Wielkiej Brytanii oraz Republice Środkowej Afryki. Jest to niezmiernie ważne, mając na uwadze  dalszą współpracę z US AIR FORCE  w zakresie przeprowadzania realnych misji MEDEVAC.

źródło: ZEM 8. BLTr