Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

WYJĄTKOWY GADŻET DLA FANÓW POKAZÓW!

     Kwarantanna i siedzenie w domu nie leżą w naturze lotników. Stęsknionym za lotniskami i pokazami wychodzi naprzeciw Aeropact, podsuwając pomysł na spędzenie czasu w domu z lotniczym akcentem.

   Poznańska firma wyprodukowała limitowaną serię puzzli ze zdjęciami z zeszłorocznej edycji pokazów LOTOS Gdynia Aerobaltic, których jest organizatorem. Fotografie powstały podczas sesji Air-to-Air, a ich autorem jest doskonale znany lotniczemu środowisku fotograf Sławek „hesja” Krajniewski. Motywy, które znalazły się na puzzlach, zostały wyłonione na drodze głosowania wśród fanów gdyńskiej imprezy. Bezkonkurencyjni okazali się polscy piloci. Najwięcej głosów zdobył wyjątkowy duet legendy polskiego lotnictwa wojskowego - samolotu TS-11 Iskra oraz jednego z najnowocześniejszych samolotów akrobacyjnych Xtreme Air XA-41. Iskra to pierwszy polski samolot odrzutowy i na ten moment jedyny egzemplarz w kraju latający jako cywilny statek powietrzny. Odrestaurowany i przywrócony do stanu lotnego dzięki wysiłkom Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, której misją jest podtrzymywanie pamięci o niezwykłych tradycjach polskiego lotnictwa. Za sterami XA-41 zasiadł jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pilotów akrobacyjnych - Artur Kielak. Uwagę zwraca charakterystyczne malowanie samolotu nawiązujące do Dywizjonu 303.

  Bohaterem drugiego zwycięskiego motywu jest natomiast Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych „Orlik”, który 15. kwietnia obchodził 22. rocznicę powstania. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy samolotów, na których latają członkowie grupy - to samoloty szkolno - treningowe polskiej konstrukcji - PZL-130 Orlik. Za ich sterami zasiadają najlepsi piloci wojskowi w kraju z nalotem liczonym w tysiącach godzin. “Orliki” to ulubieńcy pokazowej publiczności. Zachwycają widowiskowymi lotami w formacji i niezwykle precyzyjnymi manewrami akrobacyjnymi, które są ich znakiem rozpoznawczym.

 
 

 Puzzle składają się z 1000 elementów, a wymiar obrazka po ułożeniu to 683 x 480 mm. W sklepie internetowym www.aeropuzzle.com oprócz najwyższej jakości lotniczych puzzli, fani awiacji znajdą także szeroki wybór oryginalnych gadżetów: breloki, naszywki, czapki, koszulki oraz torby lotnicze. To doskonały pomysł na prezent dla pilota, a także każdego fana pokazów!


źródło informacji: Aeropact