Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Piloci 4 SLSz upamiętnią „Cud nad Wisłą”

Na lotnisku w Dęblinie trwają treningi do obchodów Święta Wojska Polskiego połączonego z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia, jak i dzień później piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonają przeloty nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku.

W sobotę i niedzielę „Biało-Czerwone Iskry” wykonają przelot nad Warszawą oraz Radzyminem w ugrupowaniu z samolotami F-16.  Kolejna formacja to TS-11 Iskra w tzw. „szarym malowaniu” z  samolotami M-346 Bielik, która zrealizuje przelot na Ossowem. 

Samoloty transportowe M-28 Bryza zobaczymy nad Lublinem, a PZL-130 Orlik nad Rzeszowem.  Ostatnim miejscem upamiętnianym przez pilotów będą Kielce - tam przelot wykonają śmigłowce SW-4 Puszczyk.
 

Zdjęcia i tekst: por. Ewa Złotnicka /4SLSz
Źródło informacji: 4.SLSz