Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Przekazanie obowiązków dowódcy komponentu lotniczego Aviation Detachment.

W dniu 7 sierpnia 2020 r. w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się przekazanie obowiązków dowódcy komponentu lotniczego Aviation Detachment.

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnów państwowych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Po odczytaniu rozkazów o zmianie dowódcy komponentu, nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru. Obecny na uroczystości płk Kristoffer R. Smith - dowódca 52 Grupy Operacyjnej, podziękował zdającemu obowiązki za trud i poświęcenie włożone w dowodzenie przez ostatni rok służby w Polsce. Pułkownik Smith życzył również samych sukcesów i nowych doświadczeń obejmującemu obowiązki dowódcy komponentu lotniczego.

W przekazaniu obowiązków udział wzięli zastępca dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. Grzegorz Ślusarz oraz dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Tomasz Jatczak,  którzy złożyli podziękowania dla zdającego obowiązki płk. Martina Mentch za wspólną współpracę oraz wsparcie szkolenia polskich lotników.

 

Obejmujący obowiązki, ppłk Albert Roper wyraził nadzieję na owocną współpracę. Nadmienił, że objęcie dowodzenia to dla niego ogromny zaszczyt, ale także duże wyzwanie.


Źródło informacji i zdjęć: 32.BLT