Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

31. BLT na ćwiczeniu ASTRAL KNIGHT 2020

W dniu 17.09.2020 r. rozpoczęło się wielonarodowe ćwiczenie Polski i Stanów Zjednoczonych wraz z krajami nadbałtyckimi ASTRAL KNIGHT 2020, w którym udział biorą piloci samolotów wielozadaniowych F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Astral Knight 2020 to ćwiczenie sił powietrznych USA w Europie, które odbywa się w dniach 17-25 września w Polsce, a także na Łotwie, Litwie i Estonii.
Jest  to wspólne, wielonarodowe ćwiczenie z udziałem lotników, żołnierzy  ze Stanów Zjednoczonych współpracujących z  armią z Polski, Łotwy, Litwy, Estonii i Szwecji.

Astral Knight jest zintegrowanym ćwiczeniem w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Szkolenie będzie obejmowało połączenie operacji lotniczych, które będą wspomagane komputerowo.Samoloty uczestniczące  w ćwiczeniach to m.in.Air Force F-16 Fighting Falcons, F-15 Eagle, KC-135 Stratotanker, KC-10  Extender, E-3 Sentry i B-52 Stratofortress, a także polskie  F-16, SU-22 oraz śmigłowce Mi-17.

Armia USA planuje także wykorzystanie rakietowego systemu ziemia-powietrze PATRIOT.  Ćwiczenie ma na celu rozwinięcie i prowadzenie trwałej, regionalnej, zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowejarchitektury, integrację dowodzenia i kontroli, koordynację i interoperacyjność zdolności powietrznych i lądowych.

W środowisku, w którym nasi bliscy konkurenci szybko się rozwijają militarnie,  możliwości zagrożenia powietrznego i rakietowego ze strony nowych załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, niewidzialnych pocisków manewrujących, hipersonicznych pojazdów szybujących i zaawansowanych pocisków balistycznych, potrzeba zapewnienia naszej zintegrowanej obrony przeciwrakietowej jest kluczowa.

Astral Knight 20 pozwoli przetestować zdolności dowodzenia misją razem z amerykańskimi siłami powietrznymi w Europie.


Tekst: Centrum Operacyjne MON

Zdjęcia: Piotr ŁYSAKOWSKI