Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Poznań Air Show: 2 dni ekstremalnych emocji.

Poznań Air Show – Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się na poznańskiej Ławicy już 19-20 maja. Obszerne przestrzenie lotniska, które stało się kolebką polskiego lotnictwa, na te dwa majowe dni wypełnią się odlotowymi atrakcjami, z czego największą stanowić będą pokazy dynamiczne. W powietrzu będziemy mogli zobaczyć ponad 80 maszyn.

W maju w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – szkolenie eskadr Wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego - NATO Tiger Meet. Organizatorowi Air Show, Międzynarodowym Targom Poznańskim, udało się zaprosić przedstawicieli różnych nacji, do zaprezentowania się podczas imprezy na poznańskiej Ławicy. Oznacza to, że po raz pierwszy na polskim niebie będzie można zobaczyć tak wyjątkowe akrobacje lotnicze. Będzie huk, błysk i dużo dymu, będzie również bardzo odświętnie, ponieważ Poznań Air Show to jeden z punktów obchodów 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego, 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Podczas terenowej lekcji historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych będzie można zapoznać się z dokonaniami polskiej wojskowość. Ponadto przedstawiciele służb mundurowych będą mieć niepowtarzalną okazję, aby wprowadzić uczestników wydarzenia w tematykę obronności kraju, zaprezentować swoje możliwości, począwszy od uzbrojenia i wyposażenie po praktyczne umiejętności.

Organizatorzy przewidują liczne atrakcje nie tylko dla wtajemniczonych pasjonatów lotnictwa, ten weeeknd będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny. Dla miłośników dobrego jedzenia natomiast zostanie przygotowana strefa wolnego piknikowania w pobliżu kilkudziesięciu foodtruck’ów.

Wszystkie szczegóły na www.poznanairshow.pl

źródło: MTB Media / Poznań Air Show