Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

8. BLTr: Lot pożegnalny.

W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbył się lot pożegnalny płk. Dariusza Janiszka z Dowództwa Generalnego RSZ.

Zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym SZ RP odbył się lot pożegnalny płk. Dariusza Janiszka.

Podczas uroczystej zbiórki, w hangarze Grupy Obsługi Technicznej, Dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego podziękował pułkownikowi za długoletnią służbę oraz wielki wkład pracy włożony na rzecz lotnictwa RP. Po wykonaniu lotu płk Janiszek podziękował wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz owocną współpracę.

Płk pil. Dariusz Janiszek służbę wojskową rozpoczął w 1986 roku w Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie. Po jej ukończeniu, swoje pierwsze obowiązki służbowe objął w 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łasku. W latach 1991-1998 pełnił tam funkcję Dowódcy Klucza i Zastępcy Dowódcy eskadry. W 2000 roku przybył na balickie lotnisko, gdzie pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy 13. Pułku Lotnictwa Transportowego. Od 2001 roku pełnił funkcje szefa sztabu, Zastępcy Dowódcy i Dowódcy 13. Eskadry Lotnictwa Transportowego. W 2010 roku został Szefem Oddziału Lotnictwa Transportowego oraz Szefem Oddziału Lotnictwa Zabezpieczającego w DG RSZ.

W swojej karierze wojskowej wykonywał loty na następujących statkach powietrznych: TS-11, MiG-21, An-26, CASA C-295M. Legitymuje się nalotem 4074,46 godzin.

W okresie służby odznaczony został Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Sił y Zbrojnej w Służbie Ojczyźnie.

kpt. Maciej Nojek / oficer prasowy 8. BLTr