Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Patrycja Pacak z tytułem mistrza świata w klasie Advanced.

W sobotę w rumuńskiej Devie zakończyły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Miło nam poinformować, że tytuł mistrza świata w klasie Advanced zdobyła Patrycja Pacak.

Jest to pierwsze mistrzostwo świata w tej klasie zdobyte przez kobietę. Patrycja Pacak jest w Kadrze narodowej od 2017 roku. W mistrzostwach wystartowało 31 zawodników z 13 państw.

Na mistrzostwach w Devie Patrycja Pacak zdobyła w sumie 4 medale: - za wiązankę Free Known (znaną) – brązowy medal - za wiązanke Free Unknown (pierwszą nieznaną) – brązowy medal - za sumę wiązanek nieznanych – srebrny medal - w klasyfikacji generalnej – złoty medal oraz Puchar Przechodni „The Roland Köng Wold Advanced Aerobatics Trophy

Również na tychże Mistrzostwach reprezentacja Polski w klasie Unlimited w składzie Jan Makula, Stanisław Makula, Piotr Lewandowski i Team Manager Natalia Paska zdobyli drużynowy srebrny medal.

  

tekst i foto: Aeroklub Polski