Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Airbus BelugaXL wchodzi do służby, zwiększając pojemność floty XL

Tuluza, 13 stycznia 2020 r. - BelugaXL wszedł do eksploatacji, zapewniając Airbusowi dodatkowe 30% zdolności przewozowej w celu wsparcia ciągłego zwiększania produkcji programów komercyjnych samolotów.

Samolot, który jest integralną częścią przemysłowego systemu Airbusa, odbył swój pierwszy lot operacyjny 9 stycznia. Jest to pierwszy z sześciu modeli BelugaXL, który rozpoczął pracę obok poprzedników BelugaST, a dodatkowe samoloty zostaną wprowadzone w latach 2020–2023.

Rozpoczęty nieco ponad pięć lat temu, w listopadzie 2014 r., Kamień milowy we wprowadzeniu do eksploatacji oznacza kolejne udane osiągnięcie dla programu wewnętrznych samolotów, który otrzymał certyfikat Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) w listopadzie 2019 r., Po intensywnej kampanii prób w locie dzięki czemu BelugaXL ukończył ponad 200 testów w locie, trwając ponad 700 godzin lotu.

BelugaXL o długości 63 metrów i szerokości 8 metrów ma największy przekrój skrzyni ładunkowej spośród wszystkich istniejących samolotów towarowych na świecie. BelugaXL może przenosić dwa skrzydła A350 XWB w porównaniu do BelugaST, który może przenosić tylko jedno. Przy maksymalnej ładowności 51 ton BelugaXL ma zasięg 4000 km. (2200 nm).

BelugaXL jest oparty na frachtowcu A330-200, umożliwiającym ponowne wykorzystanie istniejących komponentów i wyposażenia, i jest napędzany silnikami Rolls-Royce Trent 700. Obniżony kokpit, struktura przestrzeni ładunkowej oraz tył i ogon zostały opracowane wspólnie z partnerami, nadając samolotowi charakterystyczny wygląd.

BelugaXL jest najnowszym dodatkiem do portfolio transportowego Airbusa. Podczas gdy transport lotniczy pozostaje podstawową metodą transportu dużych elementów samolotów, Airbus wykorzystuje również transport drogowy, kolejowy i morski do przemieszczania części między zakładami produkcyjnymi. Podobnie jak BelugaST, samolot będzie latał z 11 miejsc w Europie, w dalszym ciągu wzmacniając zdolności przemysłowe i umożliwiając Airbusowi wywiązanie się ze swoich zobowiązań.

Źródło informacji: Airbus