Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Nowe zamówienie sześciu samolotów H135 zwiększy flotę Airbusa do 18 śmigłowców.

Singapur, 12 lutego 2020 r. - Airbus Helicopters podpisał zamówienie na sześć helikopterów szkoleniowych H135 z Royal Thai Air Force, w ramach programu doskonalenia szkolenia pilotów. Te pierwsze dwusilnikowe śmigłowce H135, pierwsze śmigłowce do szkolenia wojskowego zamówione przez Royal Thai Air Force, zostaną wykorzystane do szeregu misji szkoleniowych, w tym szkolenia w locie ab-initio. Uzupełnią istniejącą flotę Royal Thai Air Force H225M, zwiększając jej flotę Airbusa do 18 jednostek.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni decyzją Royal Thai Air Force o rozszerzeniu floty szkoleniowej o H135. H135 z certyfikatem IFA IFR jest dobrze oceniany przez klientów wojskowych na całym świecie ze względu na jego wszechstronność, doskonałą wydajność i niezawodność, co tłumaczy naszą pełną pewność, że ten śmigłowiec jest idealną platformą dla potrzeb szkoleniowych sił powietrznych ”- powiedział Fabrice Rochereau, dyrektor sprzedaży, Asia Pacific w Airbus Helicopters.

„Z niecierpliwością oczekujemy, że H135 zwiększy możliwości szkoleniowe Royal Thai Air Force od 2021 r., Gdzie każdy z jego pilotów nauczy się latać helikopterem przez trener H135 i płynnie przechodzić do bardziej skomplikowanych śmigłowców” - dodał.

Dzięki ponad 130 jednostkom operowanym przez agencje wojskowe na całym świecie do misji szkoleniowych, trzytonowy model H135 jest sprawdzonym wzorcem dla śmigłowców wojskowych na całym świecie, osiągając już ponad 320 000 godzin lotów szkoleniowych. To nowe zamówienie rozszerza globalną flotę na 11 klientów wojskowych.

Wyposażony w najnowocześniejszy pakiet awioniki Helionix firmy Airbus Helicix, H135 oferuje optymalne warunki bezpieczeństwa dla podstawowego i zaawansowanego szkolenia misji, zapewniając jednocześnie platformę łatwego i bezpiecznego przejścia pilota na bardziej zaawansowane śmigłowce.

Ponadto, H135 Royal Thai Air Force zostanie skonfigurowany z dwoma zewnętrznymi kamerami, zapewniając pilotom widok 360 stopni na otoczenie zewnętrzne. Zostaną również wyposażone w systemy taktyczne i ruchomą mapę Euronav7, zwiększając świadomość sytuacyjną, oferując jednocześnie najwyższy poziom funkcjonalności, możliwości interfejsu i elastyczności, aby sprostać wymagającym wymaganiom misji sił powietrznych. Ponadto modele H135 będą wyposażone w systemy klimatyzacji, przyciemniane szyby i fotele pilota z regulacją wysokości, aby zwiększyć komfort.

Ta najnowsza umowa obejmuje kompleksowe wsparcie serwisowe w ramach programu godzinowego HCare Smart oraz usługi organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu.

źródło informacji: AIRBUS