Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Airbus i Singapur współpracują w zakresie rozwoju A330 SMART MRTT.

Singapur, 12 lutego 2020 r. - Airbus i Singapur zgodziły się współpracować w zakresie rozwoju A330 SMART Multi Role Tanker Transport (MRTT) dla Sił Powietrznych Republiki Singapuru (RSAF). Program SMART MRTT opracuje, certyfikuje i wdroży funkcję automatycznego tankowania powietrze-powietrze (A3R), a także ulepszone rozwiązania konserwacyjne dla A330 MRTT.

Dzięki tej współpracy Singapur staje się kluczowym partnerem dla nowych możliwości automatycznego tankowania w powietrzu. Zgodnie z umową RSAF A330 MRTT weźmie udział w bieżącym rozwoju, kampanii testów w locie i końcowym programie certyfikacji. Kampania prób w locie, która już się rozpoczęła, ma na celu certyfikację w 2021 r.

Podczas gdy rozwój możliwości SMART MRTT dodatkowo wzmacnia wiodącą pozycję Airbusa i przewagę technologiczną na rynku cystern, ulepszone rozwiązanie serwisowe zostało zaprojektowane w celu poprawy dostępności A330 MRTT i ogólnego sukcesu misji.

Szef lotnictwa wojskowego Airbusa, Alberto Gutiérrez, powiedział: „Dzięki tej umowie siły powietrzne Singapuru przewodzą ewolucji A330 MRTT, pomagając nam w wprowadzaniu nowych możliwości w zakresie testowania tankowców nowej generacji”

źródło informacji: AIRBUS