Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Boeing otrzymuje od US Navy 1,5 miliarda dolarów P-8A Poseidon

Marynarka wojenna USA udzieliła Boeingowi kontraktu produkcyjnego w wysokości 1,5 miliarda USD na kolejne 18 samolotów P-8A Poseidon. Umowa obejmuje osiem samolotów dla Marynarki Wojennej USA, sześć samolotów dla Marynarki Wojennej Republiki Korei i cztery samoloty dla Królewskich Sił Powietrznych Nowej Zelandii.

Marynarka wojenna Republiki Korei i siły powietrzne Royal New Zealand Air nabyły samolot w ramach zagranicznej sprzedaży wojskowej i otrzymają ten sam wariant P-8A Poseidon zaprojektowany i wyprodukowany dla marynarki wojennej USA. Oczekuje się, że Królewskie Siły Powietrzne Nowej Zelandii zaczną przyjmować samoloty w 2022 r., A marynarka Republiki Korei ma rozpocząć przyjmowanie samolotów w 2023 r.

P-8 jest sprawdzonym, wielozadaniowym morskim samolotem patrolowym dalekiego zasięgu, zdolnym do operacji na dużym obszarze, na morzu i na wybrzeżu. P-8, będąca wojskową pochodną samolotu Boeing 737 nowej generacji, łączy doskonałą wydajność i niezawodność z zaawansowanym systemem misji, który zapewnia maksymalną interoperacyjność w przestrzeni bojowej.

P-8 jest zmilitaryzowany bronią morską, nowoczesną architekturą systemu otwartych misji i komercyjnym wsparciem dla przystępności cenowej. Samolot jest zmodyfikowany tak, by zawierał bombę i pylony na broń. Ma dwa stanowiska broni na każdym skrzydle i może pomieścić 129 sonobuoy. Samolot jest również wyposażony w system tankowania w locie.

Mając do dyspozycji ponad 254 000 godzin lotu, warianty P-8A Poseidon i P-8I patrolują cały świat, prowadząc wojnę przeciw okrętom podwodnym i przeciw powierzchni; wywiad, inwigilacja i rozpoznanie; humanitarny; oraz misje poszukiwawcze i ratownicze.

Źródło informacji: Boeing