Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Boeing dostarcza pierwszy samolot testowy Super Hornet dla Blue Angels

Boeing dostarczył pierwszy samolot testowy Super Hornet dla U.S. Navy’s Blue Angels. Niemalowany samolot wchodzi teraz w fazę testów i oceny lotu w Naval Air Station Patuxent River w Maryland. Boeing spodziewa się dostarczyć 11 sztuk do eskadry w 2020 roku.

„Super Hornet to kultowa reprezentacja doskonałości w lotnictwie morskim”, powiedział ret. Admirał Pat Walsh, wiceprezes US Navy & Marine Corps Services for Boeing. Walsh latał z Blue Angels od 1985 do 1987 roku jako Lewy Skrzydłowy (# 3) i Slot Pilot (# 4). „Ponieważ Boeing nadal wspiera flotę operacyjną Super Hornet marynarki wojennej, cieszymy się, że platforma wchodzi w krytyczną fazę podróży do dołączenia do zespołu.”

Eskadra demonstracyjna latała samolotami Boeing lub Boeing-Heritage od ponad 50 lat, zaczynając od F-4J Phantom II w 1969 roku, a następnie przenosząc się do A-4F Skyhawk. Zespół obecnie używa F/A-18A-D Hornet.

Boeing przekształca F/A-18 Hornets i Super Hornets w Blue Angels w zakładzie firmy Cecil Field w Jacksonville na Florydzie. Główne modyfikacje obejmują dodanie zbiornika oleju do układu wytwarzania dymu, układów paliwowych, które umożliwiają latanie statku powietrznego w pozycji odwróconej przez dłuższy czas, kompatybilnych z cywilami urządzeń nawigacyjnych, kamer i regulacji środka ciężkości samolotu.

Boeing jest największą na świecie firmą lotniczą i wiodącym dostawcą komercyjnych samolotów, systemów obronnych, kosmicznych i bezpieczeństwa oraz usług globalnych. Jako wiodący eksporter w USA firma obsługuje klientów komercyjnych i rządowych w ponad 150 krajach. Bazując na dziedzictwie wiodącej pozycji w branży lotniczej, Boeing nadal jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji, zapewnia swoim klientom i inwestuje w ludzi i przyszły rozwój.

źródło informacji: Boeing