Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Boeing dostarcza pierwsze F/A-18 Block III Super Hornet dla US NAVY.

Boeing dostarczył dwa F/A-18 Block III Super Hornet dla amerykańskiej marynarki wojennej w celu przetestowania w locie. Jeden odrzutowiec to jednomiejscowy model E, a drugi to dwumiejscowy model F.

„Samolot będzie wykorzystywany do testowania przydatności lotniskowca i testowania integracji wszystkich komponentów systemu misji bloku III”, powiedział Steve Wade, wiceprezes Boeinga ds. Programów F/A-18 i EA-18G. „Te odrzutowce zapewnią załogom dużo czasu na zapoznanie się z nowymi systemami nowej generacji przed otrzymaniem operacyjnych samolotów.”

Marynarka wojenna wykorzysta samolot do zapoznania pilotów z nowym wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 10 cali na 19 cali i przetestuje możliwości oferowane przez ulepszoną sieć.

Oprócz tych ulepszeń, konfiguracja Block III dodaje ulepszenia możliwości, które obejmują większy zasięg, zmniejszoną sygnaturę radaru i ulepszony system komunikacji. Resurs myśliwca również zostanie przedłużony z 6000 godzin do 10 000 godzin.

W ubiegłym roku Boeing otrzymał kontrakt z marynarki wojennej na 78 Block III Super Hornet. Zespoły testowe Boeinga i Marynarki Wojennej latały również zgodne z wymaganiami prototypy zbiorników paliwa.


Źródło informacji: Boeing