Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

31. BLT na ćwiczeniu RAMSTEIN ALLOY 20-3

21 września 2020 r. rozpoczęło się ćwiczenie RAMSTEIN ALLOY 20-3, w którym udział biorą piloci samolotów wielozadaniowych F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Celem ćwiczenia jest doskonalenie interoperacyjności i koordynacja działań sił powietrznych NATO i państw partnerskich w regionie.

Dzięki zapewnieniu szerokiego spektrum możliwości szkoleniowych, polscy piloci ponownie będą mieli szansę na wykorzystanie swoich umiejętności w ramach realizacji wspólnych misji z pilotami armii innych państw.

Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest wykonywanie lotów rotacyjnych samolotów alarmowych Baltic Air Policing. Dlatego też w kwietniu bieżącego roku w Ramstein Alloy 20-1 uczestniczyły polskie samoloty F-16 wchodzące w skład Polskiego Kontyngentu Wojskowego ORLIK 9, realizujące zadania z bazy lotniczej w Amari.


Tekst: kpt. Anna ISSEL – 2.SLT
Zdjęcia: mjr Krzysztof TERZYK / mł. chor. Dariusz KACZMAREK