AIRFIGHTERS.PL - aviation portal

Trwa przeszkalanie personelu 41 BLSz na samolot M-346 we Włoszech.

Na przyzakładowym lotnisku firmy LEONARDO we włoskim Venegono, na przełomie czerwca i lipca, pierwsza grupa pilotów z dęblińskiej bazy wykonała loty na samolotach w polskiej konfiguracji, przeznaczonych dla Polskich Sił Powietrznych.

W tym samym czasie grupa druga kontynuuje szkolenie w bazie lotniczej Włoskich Sił Powietrznych Lecce-Galatina. We wrześniu i oni zasiądą za sterami samolotów w polskiej konfiguracji.

Trochę inaczej zorganizowano szkolenie grupy trzeciej. W celu zoptymalizowania czasu całości szkolenia, zaczęli oni loty na samolotach przeznaczonych dla polskich Sił Powietrznych. Mają je zakończyć do końca lipca, a następnie udadzą się do Lecce, gdzie będą kontynuowali szkolenie w elementach zastosowania bojowego i taktyki (walki powietrzne oraz zwalczanie celów naziemnych), a także wykonywania lotów instruktorskich z drugiej kabiny samolotu.

 

 

Kontynuowane jest również szkolenie personelu technicznego. Grupa techników o specjalności płatowca, zakończy szkolenie praktyczne z końcem lipca.

źródło: 4SLSz (tekst i zdjęcia: ppłk pil. Marek Kejna; edycja: kpt. Magdalena Busz / 4SLSz)