AIRFIGHTERS.PL - aviation portal

Red Bull DR.ONE – Nowy wymiar wyścigów dronów w Spielbergu.

Spektakularne zawody międzynarodowych zespołów pilotów dronów.

Światowa premiera Red Bull DR.ONE, wyjątkowych wyścigów dronów, odbędzie się tej jesieni podczas Krone E-Mobility Play Days między 29 a 30 września 2017 roku w Spielbergu. Specjalnie w tym celu zbudowany tor przeszkód na świeżym powietrzu będzie nie lada wyzwaniem dla zespołów pilotów z 15 różnych krajów. Będą oni musieli wykazać się niezwykłą precyzją i zręcznością podczas lotów na czas. Wśród rywalizujących pilotów znajdzie się Polak, Maciej Poschwald, zwycięzca Polish Drone Nationals.

W przeciwieństwie do wszelkich innych wyścigów dronów, Red Bull DR.ONE wymaga wyjątkowej mieszanki prędkości, umiejętności i precyzji. Jednocześnie do pokonania kolejnych przeszkód na torze potrzeba niezwykłej zręczności i technologii. „Podczas tego wyścigu liczą się nie tylko najlepsze technologie i talent pilotów – w dążeniu do zwycięstwa niezwykle istotną rolę odgrywa także strategia działania na cały wyścigowy weekend” – mówi Jörg Bumba, dyrektor wyścigowy Red Bull DR.ONE.     

Karkołomny tor przeszkód

Red Bull DR.ONE na podstawie stosunkowo nowej dyscypliny, jaką są wyścigi dronów, tworzy jedyne
w swoim rodzaju zawody. Trasa z licznymi przeszkodami ma za zadanie przetestować odporność i stabilność pilotowanych quadrocopterów. Wyścig obejmuje także obowiązkowy przystanek na ładowanie baterii i naprawy. Przeszkody nazywane są „bramkami”, a inspiracją do ich powstania były czterech żywioły; ogień, woda, powietrze i ziemia. W rezultacie żaden z zespołów nie może nawet  marzyć o ukończeniu rywalizacji bez odpowiedniej strategii wyścigowej.

Najlepsze zespoły pilotów na świecie

Podczas zawodów 18 startujących pilotów zmierzy się ze sobą w trzech rundach eliminacyjnych zaplanowanych na pierwszy dzień rywalizacji, z których każda obejmie cztery wyścigi. Drugi dzień rozpocznie się nową rundą kwalifikacyjną z trzema wyścigami, po której przyjdzie czas na ostatnie trzy rundy eliminacyjne. Tylko szóstka najlepszych pilotów z największą ilością punktów ze wszystkich rund weźmie udział w wyścigu finałowym zaplanowanym na sobotnie popołudnie. Zwycięzcami wyścigu zostają dwaj piloci z największą sumą punktów. Swój udział potwierdziły już zespoły z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polski, Włoch, Szwajcarii, Chorwacji, Australii, Korei Południowej i USA.    

O Red Bull DR.ONE:

W ramach zawodów Red Bull DR.ONE 18 międzynarodowych zespołów pilotów dronów z całego świata testuje własne umiejętności i technologie. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce między 29 a 30 września 2017 na torze Red Bull Ring w austriackiej miejscowości Spielberg. Ścigając się z czasem, zespoły muszą wykazać się precyzją i realizować odpowiednią strategię, aby zręcznie omijać przeszkody – zainspirowane ziemią, wiatrem, wodą i ogniem – ustawione na torze i ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo. 

źrdóło: Red Bull Communications