AIRFIGHTERS.PL - aviation portal

3000 godzin w powietrzu.

W sobotę, 13 stycznia 2018 roku, załoga realizująca zadania mandatowe w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve, osiągnęła nalot 3000 godzin, licząc od początku trwania misji polskich lotników w Kuwejcie.

Był to już kolejny sukces III zmiany: po przekroczeniu nalotu ogólnego 2000 godzin od rozpoczęcia działalności PKW oraz osiągnięciu, jako jedyna rotacja, nalotu 1000 godzin w ramach jednej zmiany. W uznaniu zasług, zarówno załogi, jak i technicy odpowiedzialni za przygotowanie samolotów do wylotu, zostali nagrodzeni przez dowódcę PKW pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami.

W tej podniosłej chwili lotnikom z PKW towarzyszyli oficerowie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych przebywający w bazie Al Jaber, jako Grupa Przekazania Dowodzenia.

Była to jedna z ostatnich misji zrealizowanych w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve w Kuwejcie. Niedługo odpowiedzialność za realizację zadań przejmą żołnierze IV zmiany, którym życzymy jeszcze większych osiągnięć, lotniczego szczęścia i tylu lądowań, co startów.

Tekst i zdjęcia: ppor. Sonja Rybakowska

źródło: http://www.do.wp.mil.pl/artykuly/aktualnosci/2018-01-15-3000-godzin-w-powietrzu-e/