Dzisiaj jest: 26 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

z kraju

Pierwsza współpraca z Kormoranem.

Załoga śmigłowca SH-2G zrealizowała wczoraj (13 grudnia) lot doświadczalny na współpracę z nowym niszczycielem min ORP Kormoran. Jej zadaniem było określenie prawidłowego profilu podejścia do zawisu nad jednostką oraz praktyczne przećwiczenie podnoszenia i przekazywania ładunków na okręt.

Czytaj więcej...

BLMW: Akcja ratownicza na Bałtyku.

Załoga śmigłowca W-3RM Anakonda z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczyła dzisiaj w akcji ratowniczej na Bałtyku.

Czytaj więcej...

23. BLT: Pożegnanie żołnierzy wylatujących do Kuwejtu.

Polscy piloci są tymi którzy rozpoczynają wzajemną misję solidarnoiści i wsparcia - powiedział minister Antoni Macierewicz podczas pożegnania żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji INHERENT RESOLVE w Kuwejcie.

Czytaj więcej...

7. Noc w Instytucie Lotnictwa

14 października (piątek) Instytut Lotnictwa organizuje „7. Noc w Instytucie Lotnictwa”, największą w Polsce nocną imprezę edukacyjną, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Czytaj więcej...

4 BLSz: Trening lotniczy szwajcarskich pilotów na dęblińskim lotnisku.

Wizyta szwajcarskich pilotów jest praktyczną częścią realizacji umów oraz oświadczeń podpisanych pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Szwajcarską Radą Związkową.

Czytaj więcej...

43 BLM: SH-2G w stałym zespole okrętów NATO.

29 czerwca śmigłowiec pokładowy SH-2G z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przebazował się na pokład ORP Gen. T. Kościuszko. Po przejściu w rejon akwenu Morza Śródziemnego fregata wraz z komponentem lotniczym dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 2 (SNMG2). Polscy marynarze i lotnicy morscy wrócą do kraju we wrześniu.

Czytaj więcej...

BLMW: Morska Bryza w kolejnej Akcji Serce

Dzisiaj (sobota, 20 sierpnia) nad ranem zakończyła się kolejna operacja transportu personelu medycznego z sercem do przeszczepu. Zadanie wykonała załoga samolotu Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Czytaj więcej...

44. BLM: Pokazy lotnicze w Siemirowicach.

Dwugodzinny blok pokazów w powietrzu oraz wystawa statyczna samolotów i śmigłowców lotnictwa Sił Zbrojnych to atrakcje przygotowane na tegoroczne obchody Święta Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego. W sobotę, 16 lipca, zapraszamy na lotnisko w Siemirowicach!

Czytaj więcej...

Pożegnanie z lotnictwem morskim.

12 lat w Darłowie, ponad 9 lat w Gdyni Babich Dołach i w sumie blisko 22 lata w lotnictwie zwalczania okrętów podwodnych. 2100 godzin za sterami śmigłowców, głównie Mi-14PŁ i SH-2G

Czytaj więcej...

z kraju

Pierwsza współpraca z Kormoranem.
Załoga śmigłowca SH-2G zrealizowała wczoraj (13 grudnia) lot doświadczalny na współpracę z nowym niszczycielem min ORP Kormoran. Jej zadaniem było określenie prawidłowego profilu podejścia do zawisu nad jednostką oraz praktyczne przeć
Jesteś tutaj: Home Wiadomości Z kraju