Dzisiaj jest: 26 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Znamy kalendarz Red Bull Air Race na sezon 2017.

Tegoroczny sezon Red Bull Air Race rozpocznie się brylantowym 75. wyścigiem, a zakończy w mekce sportów motorowych, Indianapolis Motor Speedway. Po drodze oficjalne Mistrzostwa Świata będą świętować swój 10. jubileusz między innymi podczas długo wyczekiwanego powrotu do San Diego w USA oraz premierowego przystanku w rosyjskim Kazaniu. Polskim akcentem w tegorocznym sezonie będzie Łukasz Czepiela, który jako jedyny Polak startuje w wyścigu w przedmistrzowskiej klasie Challenger. 

W sezonie 2017 odbędzie się osiem wyścigów. Pierwszy rozegrany zostanie w dniach 10-11 lutego i obejmie obchody podwójnej rocznicy: ZEA będą gospodarzem 75. wyścigu Mistrzostw Świata Red Bull Air Race i jednocześnie 10. z kolei przystanku inauguracyjnego w Abu Dhabi.

Następnie w dniach 15-16 kwietnia samoloty wyścigowe ponownie wylądują w amerykańskim mieście San Diego, które podczas trzech sezonów w latach 2007-2009 stało się jedną najpopularniejszych lokalizacji.


Trzeci przystanek będzie miał miejsce w japońskiej Chibie w dniach 3-4 czerwca. W zeszłym roku właśnie tam, ku uciesze 90 000 rodaków, lokalny bohater Yoshihide Muroya zaliczył pierwsze zwycięstwo w karierze, a jego triumf tylko zwiększył i tak już spore zainteresowanie serią. Kolejna dawka emocji zostanie zaserwowana w dniach 1-2 lipca, kiedy to piloci zaliczą przeloty pod Mostem Łańcuchowym w Budapeszcie na Węgrzech, uznawanym za duchową ojczyznę tego sportu.

Wraz z nadejściem lata Red Bull Air Race napisze nowy rozdział w swojej historii za sprawą lipcowego debiutu w sportowej stolicy Rosji, Kazaniu, który pochwalić się może wyjątkowo bogatą, tysiącletnią kulturą oraz kolorową panoramą. Następnie rywalizacja o tytuł mistrza przeniesie się do kolejnych dwóch lokalizacji na terenie Europy, które poznamy już wkrótce.

Na finał sezonu seria powróci do USA, gdzie w dniach 14-15 października po raz drugi z kolei odbędzie się wyścig na spektakularnym torze Indianapolis Motor Speedway i to właśnie tam nastąpi koronacja nowego Mistrza Świata Red Bull Air Race.

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany nadchodzącym sezonem. Każdy z tegorocznych przystanków stanowi mocny punkt w kalendarzu i ma szczególne znaczenie, czego przykładem jest choćby historyczna lokalizacja czy debiut w nowej, spektakularnej scenerii. Cieszymy się zwłaszcza z możliwości zaprezentowania niskopułapowych wyścigów z zawrotną prędkością nowej publiczności w Rosji” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Wszyscy piloci wraz z zespołami mają nadzieję na dostąpienie zaszczytu, jakim jest wygranie 75. wyścigu Red Bull Air Race podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w Abu Dhabi, który odbędzie się już za kilka tygodni. Od tego momentu tempo i intensywność tegorocznej rywalizacji będą tylko rosnąć. Zapowiada się naprawdę ciekawy rok”.    

Kalendarz Red Bull Air Race 2017:
10-11 luty: Abu Dhabi, ZEA
15-16 kwietnia: San Diego, USA 
3-4 czerwca: Chiba, Japonia
1-2 lipca: Budapeszt, Węgry 
22-23 lipca: Kazań, Rosja
12-13 sierpnia: do ogłoszenia, Europa
2-3 września: do ogłoszenia, Europa 
14-15 października: Indianapolis, USA 

* * *

O Red Bull Air Race:
W ramach Mistrzostw Świata Red Bull Air Race najlepsi piloci świata rywalizują w wyścigach będących najczystszą postacią sportów motorowych, łączących w sobie prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów z prędkością dochodzącą do 370 km/h i przy przeciążeniach w granicach 10 g. W 2014 roku wprowadzono konkurs Challenger Cup, który umożliwia nowemu pokoleniu pilotów doskonalenie lotniczych umiejętności, a w rezultacie zapracowanie na awans do klasy Master i rywalizację w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

źródło: Red Bull Air Race

z kraju

Pierwsza współpraca z Kormoranem.
Załoga śmigłowca SH-2G zrealizowała wczoraj (13 grudnia) lot doświadczalny na współpracę z nowym niszczycielem min ORP Kormoran. Jej zadaniem było określenie prawidłowego profilu podejścia do zawisu nad jednostką oraz praktyczne przeć
Jesteś tutaj: Home Wiadomości Ze świata Znamy kalendarz Red Bull Air Race na sezon 2017.