Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Dziś w naszej pamięci - katastrofa promu kosmicznego "Challenger" 28 stycznia 1986 r.

O godz. 11:38, 28 stycznia 1986 r., prom kosmiczny Challenger odlatuje z Cape Canaveral na Florydzie, a Christa McAuliffe zostanie pierwszym zwykłym cywilem USA, który podróżuje w kosmos. McAuliffe, to 37-letnia nauczycielka nauk społecznych w liceum z New Hampshire, wygrała konkurs, który zapewnił jej miejsce wśród siedmioosobowej załogi Challengera. Przeszła miesiące szkolenia wahadłowca, ale potem, począwszy od 23 stycznia, musiała czekać sześć długich dni, ponieważ odliczanie czasu staru Challengera było wielokrotnie opóźniane z powodu problemów pogodowych i technicznych. W końcu 28 stycznia prom odleciał.

Siedemdziesiąt trzy sekundy później prom kosmiczny Challenger rozpadł się w rozwidlony pióropusz dymu i ognia. Miliony oglądały dramatyczną tragedię w telewizji na żywo. Nie było ocalałych.

Załoga STS-51-L: pierwszy rząd od lewej: Mike Smith, Dick Scobee, Ron McNair, Tylny rząd od lewej: Ellison Onizuka, Christa McAuliffe, Greg Jarvis, Judith Resnik.

fot. NASA
https://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_256.html