Zbuduj unikatowy model słynnego myśliwca MIG-29 w skali 1:24.

Nowa kolekcja od De Agostini.

Zamów kolekcję na stronie http://bit.ly/airfightersMIG29, wykorzystując swój indywidualny kod MIG29PRO i otrzymaj wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

MiG-29 to sowiecki myśliwiec z okresu Zimnej Wojny, który okazał się konstrukcją ponadczasową. Choć od wprowadzenia go do służby minęło 40 lat, to wciąż przewyższa niektórymi parametrami o wiele młodsze maszyny. MiG-29 stał się symbolem polskich Sił Powietrznych. Stanowił ich trzon przez niemal dwie dekady.

Dzięki najnowszej kolekcji wydawnictwa De Agostini każdy może się stać właścicielem modelu tego kultowego myśliwca w skali 1:24. Wystarczy zamówić prenumeratę i część po części zacząć składać MiG-a u siebie w domu.

Gotowy model myśliwca MiG-29 ma imponujące rozmiary – prawie 71 cm długości i 46 cm rozpiętości skrzydeł. Wyposażony jest w ruchome elementy – otwieraną osłonę kabiny, chowane podwozie, ruchome powierzchnie sterowe. Działają także światła nawigacyjne i światło lądowania.

Więcej…

Lockheed Martin dostarcza drugi tankowiec KC-130J do francuskiego Armée De L'Air.

MARIETTA, 7 lutego 2020 r. - Lockheed Martin dostarczył drugi z dwóch tankowców lotniczych KC-130J Super Hercules przedstawicielom francuskiej Armée de l'Air w dniu 4 lutego w zakładzie Aeronautics w Marietta, Georgia.

Francja otrzymała w sumie cztery samoloty Super Hercules - dwa samoloty bojowe C-130J-30 i dwa samoloty KC-130J - w ramach zagranicznej sprzedaży wojskowej z rządem USA. Dwa samoloty C-130J-30 zostały dostarczone w 2017 i 2018 r., A pierwsze KC-130J we wrześniu 2019 r. Wszystkie te Super Hercules działają w połączeniu z istniejącą flotą C-130H we Francji.

„Francuskie załogi C-130 od dawna wykazują niezrównaną i sprawdzoną wydajność samolotów Hercules we wspieraniu misji krytycznych” - powiedział Rod McLean, wiceprezes i dyrektor generalny Air Mobility & Maritime Missions w Lockheed Martin.

Francja jest 17. krajem, który wybrał C-130J ze względu na potrzeby transportu lotniczego i tankowania. C-130J Super Hercules to obecnie najbardziej zaawansowany taktyczny samolot lotniczy, oferujący doskonałą wydajność i zwiększone możliwości z zakresem i wszechstronnością dla każdego teatru operacji i zmieniających się wymagań.

Jako czołowy powietrzny tankowiec, KC-130J to sprawdzone w walce rozwiązanie, które w pełni wykorzystuje ogromne ulepszenia technologiczne i osiągi właściwe dla samolotów C-130J Super Hercules. Prawdziwy multiplikator siły, KC-130J tankuje zarówno statki powietrzne o stałym, jak i obrotowym skrzydle, a także umożliwia szybkie tankowanie na ziemi.

Dzięki tej dostawie Francja dołącza do globalnej społeczności użytkowników KC-130J. W 2018 r. Niemcy ogłosiły przejęcie floty C-130J-30 / KC-130J, która będzie obsługiwana we współpracy z Francją - co czyni ją pierwszą relacją użytowników tego typu w historii C-130J.

C-130J Super Hercules jest światowym standardem w taktycznym transporcie powietrznym, zapewniającym unikalne połączenie wszechstronności i wydajności do wykonania dowolnej misji - zawsze i wszędzie. Światowa flota Super Hercules ma ponad 2 miliony godzin lotu i jest najlepszym wyborem dla 20 narodów.

źródło informacji: Lockheed Martin