Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Wojciech Bógdał Slalomowym Mistrzem Polski 2020 w motoparalotniarstwie

Wojciech Bógdał Slalomowym Mistrzem Polski 2020 w motoparalotniarstwie

Na zakończonych właśnie VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 w motoparalotniarstwie, które odbyły się w Jutrosinie, najlepszy znów Wojciech Bógdał, broniąc zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski.

Wojciech Bógdał z Orlen Team w VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 wygrał kwalifikacje wygrywając 17 tasków z 22, zaś w finale wylatał najlepsze czasy w obu rozegranych zadaniach i tym samym po raz kolejny został Mistrzem Polski, broniąc tytuł sprzed roku. Za nim znalazł się Paweł Kozarzewski. Ostatnie miejsce do podium należało do Szymona Winklera.

- Zawody były dla mnie trudne, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa trzeba było ograniczyć przygotowania i treningi. Musiałem zupełnie zmienić swoje plany treningowe. Dopiero tu, w Jutrosinie zderzyliśmy się z rzeczywistością i zobaczyliśmy, ile rzeczy jeszcze należy poprawić przed Mistrzostwami. Na szczęście udało się skorygować błędy i z bardzo dobrym rezultatem zakończyć zawody. Taski finałowe były bardzo trudne, było w nich dużo zakrętów. W jednym z nich musieliśmy niemal latać w kółko, od czego może zakręcić się w głowie. Jestem dumny, że obroniłem tytuł mistrzowski sprzed roku. Ten rok nie rozpieszczał nas pod względem sportowych emocji i rywalizacji, dlatego cieszę się, że udało się rozegrać pierwsze zawody w tym roku. Apetyt na zwycięstwo był wielki – mówi Mistrz Polski w klasie PL1, Wojciech Bógdał.

Wojciech Bógdał Slalomowym Mistrzem Polski 2020 w motoparalotniarstwie

Zawody w Jutrosinie odbywały się w dniach 16-22 sierpnia 2020 roku nad malowniczo zlokalizowanym zalewem Jutrosińskim. W sumie zawodnicy wzięli udział w 22 taskach kwalifikacyjnych, które odbywały się o dwóch porach. Poranne zaczynały się o wschodzie słońca, a popołudniowo-wieczorne ok. 16:00 i kończyły wraz z zachodem. Podczas każdej sesji zawodnicy wykonywali zadania z tzw. task katalogu. Za 1. miejsce zawodnik otrzymał 1 pkt., za drugie - 2 pkt., za trzecie - 3 pkt. Wygrywa ten, kto zdobył najmniej punktów. Jutrosin to jedyne miejsce w

Polsce przygotowane do rozgrywania zawodów slalomowych. Sesje odbywają się nad wodą, gdzie zawodnicy mogą bezpiecznie latać.

- Teraz przede mną powrót do domu i analiza występu na Mistrzostwach. A następnie rozpoczynam przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski, tym razem już klasycznych, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze. Dobry występ na tych zawodach to mój kolejny ważny w tym sezonie cel – zaznacza Wojciech Bógdał.

 

Wyniki:
 Klasa PL1:

1. Wojciech Bógdał 2. Paweł Kozarzewski 3. Szymon Winkler

Klasa PF1:
1. Bartosz Nowicki 2. Marcin Bernat 3. Tomasz Walczak

Wojciech Bógdał to jeden z najbardziej utytułowanych motoparalotmiarzy w Polsce. Jest trzykrotnym Mistrzem Świata (2015, 2x2018), dwukrotnym Mistrzem Europy (2014,2017) i pięciokrotnym Mistrzem Polski (2015, 2016, 2019, 2020) w kategorii PL1 – indywidualnie. W 2015 roku został wybrany Najlepszym Sportowcem Lotniczym oraz Sportowcem 15-lecia Miasta Płocka. Za swoje osiągnięcia został wyróżniony tytułem Najlepszego Sportowca Lotniczego roku 2015 podczas 21. Balu Lotników, a podczas „Projektu 100na100” zwyciężył w międzynarodowym plebiscycie lotniczym Cumulusy 2018 w kategorii Cumulus Extreme. W 2018 roku sponsorem główny Wojtka została firma PKN Orlen.


źródło informacji:  KEY PR