Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Kolejny Bielik już w Polsce

W poniedziałkowe południe 16 listopada na dęblińskim lotnisku 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego wylądował samolot szkolenia zaawansowanego M-346 Bielik o numerze bocznym 7711.

To już jedenasta tego typu maszyna przeznaczona do szkolenia pilotów samolotów odrzutowych. Samolot należy do drugiej partii Bielików zakupionych przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach opcji zawartej w umowie z marca 2018 r. Nowego Bielika czeka teraz proces zdawczo-odbiorczy.

Lądowanie Bielika 7711 w Dęblinie. 

https://youtu.be/6KJWm6TzrxQ

 


Źródło informacji: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego