Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Po raz pierwszy w tym roku lotnicy z 8. BLTr uczestniczyli w "Akcji Serce

W dniu 9 stycznia 2021 roku samolot CASA C-295M o numerze bocznym 012 uczestniczył w "Akcji Serce".

Lotnicy z 8. BLTr przetransportowali zespół transplantologów po trasie Kraków - Warszawa - Kraków. Po wpłynięciu zarządzenia wykonania lotu o statusie „Hospital przeprowadzono niezbędne analizy i przygotowania, po których załoga samolotu wraz z zespołem lekarzy w sposób planowy i bez zakłóceń podjęła się zadania ratowania ludzkiego życia. Samolot, po odlodzeniu wystartował o godzinie 8:42 a wrócił na Balickie lotnisko po godzinie 13.30.

Zadanie lotnicze wykonane było dla Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.


Źródło informacji: 8.BLTr / kpt. Maciej Nojek