Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

"Lot Pożegnalny" kpt. pil. Dominika Kłodzińskiego

Zgodnie z "Ceremoniałem wojskowym" w dniu 29 stycznia odbył się "Lot Pożegnalny" kpt. pil. Kłodzińskiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli przełożeni, podwładni, personel lotniczy oraz rodzina i grono przyjaciół Kapitana.

Kpt. pil. Dominik Kłodziński zameldował gotowość do wykonania ostatniego lotu w lotnictwie wojskowym i następnie wraz z załogą udał się do samolotu.
Po zakończeniu lotu, wylądowaniu i opuszczeniu samolotu nastąpiło symboliczne pożegnanie się pilota z samolotem poprzez położenie dłoni na kadłubie samolotu.

Następnie pilot złożył dowódcy bazy meldunek o wykonaniu pożegnalnego lotu i dokonane zostały wpisy w ODL (Osobisty Dziennik Lotów).

Na koniec Dowódca 8. BLTr podziękował Kapitanowi za długoletnią służbę oraz wielki wkład pracy włożony na rzecz lotnictwa RP a szczególnie 8. BLTr oraz wręczył kpt. pil. Kłodzińskiemu pamiątkowy coin z okazji 10-lecia powstania bazy.

Odchodzący pilot podziękował wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz owocną współpracę w 8. bazie Lotnictwa Transportowego, która pozwoliła bezpiecznie wykonać wszystkie, postawione mu zadania lotnicze.

 

 


 

Źródło informacji: 8BLTr