Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

6. "Akcja Serce" w wykonaniu lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego

W nocy 1 lutego 2021 roku samolot M-28B/PT "Glass cockpit" o numerze bocznym 0219 uczestniczył w "Akcji Serce". Był to pierwszy lot dla ratowania ludzkiego życia zrealizowany przez tzw. "Bryzę".

Lotnicy z 8. BLTr przetransportowali zespół transplantologów po trasie Kraków - Gdańsk - Katowice.

Po wpłynięciu zarządzenia wykonania lotu o statusie „Hospital” przeprowadzono niezbędne analizy i przygotowania, po których załoga samolotu wraz z zespołem lekarzy w sposób planowy i bez zakłóceń podjęła się zadania ratowania ludzkiego życia. Samolot wystartował w nocy o godzinie 1:34 a w Katowicach zakończył zadnie po godzinie 10. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne na Balickie lotnisko powróci w dniu jutrzejszym.

Zadanie lotnicze wykonane było dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.


Źródło informacji: 8BLTr (fot.: M. Wajnchold)