Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

"Lot Pożegnalny" Pułkownika pil. Jacka Łazarczyka.

W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbył się "Lot Pożegnalny" byłego dowódcy 8. BLTr Pułkownika Jacka Łazarczyka. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne uroczystość miała ograniczony zakres.

Na płaszcyźnie technicznej odbyła się z tej okazji uroczysta zbiórka, w której uczestniczył personel lotniczy i grono przyjaciół Pułkownika.

Dowódca uroczystości złożył dowódcy bazy meldunek o gotowości do zbiórki. Płk Łazarczyk zameldował gotowość do wykonania ostatniego lotu w lotnictwie wojskowym i następnie wraz z załogą udał się do samolotu.

Po zakończeniu lotu, wylądowaniu i opuszczeniu samolotu nastąpiło symboliczne pożegnanie się Pułkownika z samolotem poprzez położenie dłoni pilota na kadłubie samolotu.

Dowódca bazy wręczył płk. Łazarczykowi pamiątkowy coin  8. BLTr z okazji 10-lecia jej istnienia.

Po zakończeniu lotu płk pil.Jacek Łazarczyk złożył meldunek o wykonaniu pożegnalnego lotu i następnie dokonane zostały wpisy w ODL (Osobisty Dziennik Lotów).

Pułkownik pil. Jacek Łazarczyk był dowódcą sformowanej w 2010 roku 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w latach 2010-2014.

 Źródło informacji: 8BLTr