Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

W 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego rozpoczęło się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. MYSZOŁÓW-21

W ramach ćwiczenia DRAGON-21, w 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego rozpoczęło się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. MYSZOŁÓW-21. Celem przedsięwzięcia jest zgrywanie działania dowództw i sztabów z praktyczną realizacją zadań przez pododdziały Baz Lotnictwa Szkolnego.

W ćwiczeniu trwającym od 7 czerwca uczestniczą żołnierze z dowództwa Skrzydła, 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Zgodnie z koncepcją przeprowadzenia ćwiczenia, działania realizowane są przy współudziale sił i środków wydzielonych z innych jednostek wojskowych - 6 Brygady Powietrznodesantowej, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz kadry i podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej.

MYSZOŁÓW-21 odbywa się na terenie lotnisk w Dęblinie, Radomiu, na poligonie lotniczym Jagodne oraz w przydzielonych strefach przestrzeni powietrznej RP i potrwa do 11 czerwca. Kierownikiem ćwiczenia jest dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz, który podkreśla, że jest ono jednym z najważniejszych ćwiczeń taktycznych 4. Skrzydła.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się przebazowaniem sił i środków wydzielonego komponentu lotniczego na inne lotnisko bazowania. Zadaniem realizowanym równorzędnie przez samoloty M-28 Bryza z 42 BLSz było zabezpieczenie desantowania skoczków spadochronowych z 6 BPD na poligonie Jagodne.
 
 
 

Źródło informacji: 4SLSz / Tekst: por. Ewa Złotnicka
Zdjęcia: por. Ewa Złotnicka, Anna Kuna, szer. Izabela Michałek