Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Aerofestival Poznań 2016

W dniach 28-29 maja 2016 odbyły się podniebne pokazy na Ławicy w Poznaniu. Była to już druga edycja Aerofestivalu. Na Ławicy zaprezentowali się m.in. Baltic Bees, czyli Bałtyckie Pszczoły, łotewski zespół akrobacyjny stacjonujący na lotnisku w Tukums.  Zespół  składający się z sześciu pilotów, którzy korzystają ze szkolnych odrzutowców produkcji czechosłowackiej Aero L-39 Albatros.  Drugim był Zespół Akrobacyjny "Orlik", który zaprezentował się w składzie siedmiu samolotów PZL-130 Orlik. Jednak na niebie przeważały myśliwce F-16, na których swój kunszt pilotażu przedstawilii: turecki "Solo Türk", belgijski "Solo Display" oraz nasz „TIGER DEMO TEAM” z 31.BLT w Poznaniu-Krzesiny. Efektowny spacer po skrzydle latającego samolotu przedstawiła grupa  "SKYCATS" z Scandinavian Airshow Wingwalking. Dla miłośników szwedzkiego lotnictwa ważnym akcentem Aerofestivalu był pokaz dwóch konstrukcji SAAB: Sk60 i JAS-37 Viggen, które po mimo upływu lat przybliżyły wspomnienia z czasów kiedy czynnie służyły w siłach powietrznych Szwecji.  Można było porównać dwie konstrukcje szkole a mianowicie szwedzkiego SAAB SK60 i naszą (prywatną) TS-11 Iskra z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła.


fot. Marcin Wojciechowski / AIRFIGHTERS.PL