Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Michelin zostaje wyłącznym dostawcą opon dla Air France na najbliższe 10 lat

Air France zdecydował o rozszerzeniu umowy z Grupą Michelin, która przez najbliższe 10 lat będzie wyposażać flotę przewoźnika w opony lotnicze. Celem współpracy będzie również rozwój usług i rozwiązań z myślą o bardziej zrównoważonym przemyśle lotniczym.

Air France wybrał Michelin na wyłącznego dostawcę ogumienia dla swojej floty. Umowa obejmuje dostarczanie opon nowych lub bieżnikowanych produkowanych w fabryce Saint Doulchard w Bourges we Francji do krótko-, średnio- i długodystansowych (oprócz Boeing 787) samolotów przewoźnika.

Maszyny Air France będą wyposażone w najnowocześniejsze opony lotnicze, takie jak radialne opony Michelin AIR X z technologią NZG (Near Zero Growth). Technologia ta zapewnia oponom lotniczym większą trwałość i wyjątkową odporność.

Długoterminowe partnerstwo dla rozwoju zrównoważonego lotnictwa

Umowa, która obowiązywała między firmami w latach 2010-2020, umożliwiała Air France korzystanie ze wszystkich najnowszych technologii opracowanych przez Michelin. Podstawą do przedłużenia współpracy była podobna filozofia biznesowa obu partnerów, który stawiają na innowacje dla wyższej wydajności i większego bezpieczeństwa.

Planem na kolejną dekadę jest kontynuowanie prac nad zmniejszeniem śladu węglowego. Grupa Michelin już teraz bierze aktywny udział w europejskich programach badawczych i pracuje nad technologiami dla dalszego obniżania wagi opon oraz mechanicznego zmniejszania zużycia paliwa i emisji CO2 podczas każdego lotu.

W ramach podpisanej umowy firmy rozszerzą swoją współpracę m.in. o usługi dodatkowe. Oferta Michelin przygotowana dla Air France obejmuje takie rozwiązania jak innowacyjne kanały recyklingu, wysokowydajne żywice ekologiczne oraz druk 3D z metalu i plastiku. Poszerzenie zakresu partnerstwa było możliwe dzięki niedawnej dywersyfikacji obszarów działalności i know-how Michelin. Tego typu inicjatywy pomogą Air France osiągnąć założone cele z obszaru zrównoważonego rozwoju, w tym 50 proc. redukcji emisji CO2 na pasażera/km do 2030 roku.

- Grupa Michelin jest nie tylko dostawcą, ale również wieloletnim partnerem Air France. Cieszymy się, że będziemy wyposażać nasze samoloty w opony produkowane we Francji oraz rozszerzać naszą współpracę o nowe obszary innowacji. Podpisana umowa otwiera drogę do realizacji naszych ambitnych projektów, które pozwolą przyspieszyć redukcję naszego śladu środowiskowego, co jest jednym z priorytetów Air France – powiedział Géry Mortreux, EVP Engineering & Maintenance w Air France.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Air France obdarzył nas takim zaufaniem, wybierając Michelin na swojego partnera na kolejne dziesięć lat. Porozumienie obejmuje oczywiście wyposażenie całej floty w opony o wysokich osiągach, które gwarantują trwałość oraz wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w ekstremalnych warunkach. Dzięki mniejszej masie, nasze opony zapewniają również znaczne oszczędności paliwa, przyczyniając się do jeszcze bardziej zrównoważonego rozwoju lotnictwa. Ta współpraca, poza dostarczaniem opon, umożliwi także zgłębienie nowych obszarów wzrostu dla obu naszych grup – powiedział Mauro Sponza, Dyrektor Działu Aeronautyki w Michelin.

 *   *   *

Grupa Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Firma produkuje, sprzedaje i promuje produkty, usługi oraz serwisy w dziedzinie mobilności. Michelin to producent opon do samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego i budowlanego, samolotów, motocykli i rowerów, a także przewodników, map, atlasów i usług digitalowych (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 125 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych, które w 2018 r. łącznie wyprodukowały około 190 mln opon. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

https://www.michelin.pl/


źródło informacji: Michelin Polska