Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

4.SLSz: Intensywne szkolenie lotnicze

 

Głównym zadaniem baz lotniczych podległych pod dęblińskie 4 Skrzydło jest szkolenie zarówno przyszłych pilotów wojskowych, jak i doskonalenie umiejętności instruktorów.

Niezależnie od pory roku, czy konieczności realizacji wielu istotnych zadań wynikających z bieżącej działalności podległych jednostek, zarówno personel latający, jak i naziemny 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego największy nacisk kładzie na perfekcyjne wyszkolenie kolejnych pokoleń pilotów Sił Powietrznych.

Możliwość prowadzenia tego rodzaju działań, oprócz posiadania określonego rodzaju sprzętu, warunkuje posiadanie odpowiednio wyszkolonego personelu latającego, zabezpieczającego oraz oczywiście dowódczego.

 
 
Nadrzędnymi celami szkolenia personelu są: opanowanie techniki pilotowania, eksploatacji sprzętu, poruszania się w przestrzeni powietrznej, taktycznej i operacyjnej, operowania uzbrojeniem oraz techniki i taktyki walki powietrznej.
 
Kadra instruktorsko-dydaktyczna nie zapomina o tym, że jej własne przygotowanie i wyszkolenie ma ogromny wpływ na wykonanie powierzonych zadań, które wynikają z programu szkolenia. Dlatego o każdej porze dnia i nocy piloci szlifują swoje umiejętności i w miarę potrzeb podnoszą kwalifikacje.
 

Źródło informacji: 4.SLSz
Tekst: por. Ewa Złotnicka
Zdjęcia: Maciej Parzyński