Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Piloci F-16 i MiG-29 eskortowali dwa amerykańskie bombowce B1-B

29 maja po raz kolejny polskie F-16 i MiG-29 brały udział w eskorcie B1-B.

Jak podkreśla Dowódca 2 SLT gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, realizowana przez Amerykanów operacja Bomber Task Force, obejmująca bardzo długi przelot samolotów B-1B przez Atlantyk, kilka tankowań w powietrzu, pokazuje faktyczny globalny zasięg tych maszyn i jest zadaniem wymagającym niezwykłej koordynacji, a współpraca z partnerami natowskimi, w tym z polskimi pilotami F-16 jest przejawem gotowości do natychmiastowego wsparcia sojuszniczego i interoperacyjności.  

 


kpt. Anna Issel
foto. Piotr Łysakowski