Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Poszukiwania na Zatoce Puckiej

W niedzielę wieczorem (1.08), lotnicy SAR z BLMW wezwani zostali do poszukiwań na Zatoce Puckiej. Zaginęła żaglówka z dwiema osobami na pokładzie.

O godzinie 23.08 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, postawiona została do gotowości sygnałem alarmowym „Rozbitek na morzu”. Otrzymane informacje wskazywały, że na Zatoce Puckiej w niebezpieczeństwie może znajdować się jeden jachtów żaglowych, z dwiema osobami na pokładzie.

Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. pil. Piotra Bugajskiego, wystartowała w kierunku rejonu poszukiwań o godz. 23.16, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję. Zgodnie z otrzymanym poleceniem poszukiwania rozpoczęto od północnego krańca Zatoki Puckiej.

O godzinie 23.55 załoga otrzymała informację o odnalezieniu jednostki z uszkodzonym napędem. Jacht znajdował się na podejściu do portu w Jastarni.

O godzinie 21.58 Anakonda opuściła rejon akcji, lądując na lotnisku Oksywie sześci minut po północy.

 


Źródło informacji: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Autor zdjęcia: kmdr ppor. Marcin Braszak