Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Zespół Akrobacyjny Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii wystąpi w Polsce

Podczas jednego z najważniejszych pokazów lotniczych w Polsce widzowie będą mogli obejrzeć emocjonujący pokaz brytyjskiego narodowego zespołu akrobacyjnego Red Arrows.

Red Arrows, oficjalnie znany jako Zespół Akrobacyjny Królewskich Sił Powietrznych wystąpi w ten weekend na Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow.

Po raz pierwszy od 2009 roku zespół słynący z latania w zwartej formacji, wykonywania wielkich figur oraz dynamicznych pętli i beczek przy użyciu dziewięciu szybkich odrzutowców brytyjskiej produkcji zaprezentuje się w Polsce.

Dowódca zespołu Tom Bould, który lata jako Red 1, powiedział: "Red Arrows są podekscytowani, że są ponownie w Polsce, aby wykonać zapierający dech w piersiach pokaz, mający na celu zainspirować widzów pokazem pracy zespołowej, precyzji i profesjonalizmu światowej klasy.

"Polskę i Wielką Brytanię łączy bogata historia, również w zakresie lotnictwa wojskowego, co sprawia, że możliwość występu w Gdyni jest dla nas jeszcze bardziej satysfakcjonująca."

"Obecność Red Arrows na tym ważnym pokazie lotniczym będzie namacalnym wyrazem ciągłego zaangażowania Wielkiej Brytanii w działanie u boku naszych bliskich przyjaciół i partnerów w Polsce".

Pierwszy sezon Red Arrows miał miejsce w 1965 roku i od tego czasu zespół wystąpił prawie 5000 razy w 57 krajach na całym świecie - mając na celu reprezentowanie Wielkiej Brytanii i pokazanie wybitnych umiejętności Królewskich Sił Powietrznych.

Zespół składa się z 11 pilotów, z których dziewięciu lata w pokazach, oraz ponad 100 osób personelu pomocniczego. Każdy z pilotów ma wcześniejsze doświadczenie w szybkich lotach na pierwszej linii frontu w samolotach takich jak Eurofighter Typhoon.

Zespół Red Arrows, latający w rozpoznawalnych szybkich samolotach BAE Systems Hawk T1, jest znany z charakterystycznej formacji Diamond Nine, w której wszystkie samoloty są blisko siebie, a na niebie dzieli je zaledwie kilka metrów.

Red Arrows wystąpią podczas obu dni pokazów Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow, w sobotę i niedzielę (21 i 22 sierpnia). Impreza jest jednym z największych pokazów lotniczych w Europie, z międzynarodowymi uczestnikami i tysiącami widzów.

Pierwsza połowa pokazu Red Arrows składa się ze zsynchronizowanych manewrów o dużych kształtach, po których następuje bardziej dynamiczna druga połowa, w której zespół rozdziela się. Media release Dowódca zespołu, Bould, który jest odpowiedzialny za prowadzenie formacji, choreografię pokazu i koordynację programu szkoleniowego, poinformował, że w pokazie w 2021 roku pojawi się kilka nowych elementów.

- W tym roku pokażemy jedne z największych kształtów w naszym repertuarze, w tym formację o nazwie 'Swan' i 'Big Vixen Roll', gdzie wszystkie dziewięć odrzutowców jest oddalonych od siebie o zaledwie sześć stóp, jednocześnie obracając się do góry nogami: - powiedział Bould.

Powraca 'Hammer Head Break', co jest nieco innym sposobem na rozpoczęcie drugiej połowy pokazu spektaklem który wypełnia arenę widzami. „Para synchroniczna - Red 6 i Red 7 - wykona 'Boomerang', który jest zupełnie nowym manewrem na rok 2021".

Oprócz zespołu pokazów lotniczych, na pokazie obecny będzie także personel naziemny Red Arrows - znany jako Blues ze względu na kolor kombinezonów, które noszą. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć namiot zespołu Red Arrows, w którym będą mogli spotkać się z członkami zespołu i otrzymać oficjalne broszury, plakaty i inne materiały promocyjne. Aby uzyskać więcej informacji na temat Red Arrows, zaobserwuj @rafredarrows na Twitterze, polub stronę RAF Red Arrows na Facebooku, obejrzyj zdjęcia na Instagramie @rafredarrows lub odwiedź www.raf.mod.uk/reds.

 

Aby uzyskać najnowsze informacje o Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow, w tym o biletach, odwiedź stronę: https://aerobaltic.pl/

 


Źródło informacji: Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow