Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Dzień lotny na dęblińskim lotnisku

W szkolenie realizowane w bazach lotnictwa szkolnego zaangażowane są różne służby dbające o bezpieczeństwo licznych operacji wykonywanych zarówno na płytach lotniskowych, jak i w przestrzeni powietrznej.

Realizowane na bieżąco loty szkoleniowe to podstawa szkolenia w 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Wykonując postawione zadania, piloci doskonalą swoje umiejętności, podtrzymują nawyki pilotażowe, wykonują loty kontrolne a także zdobywają nowe uprawnienia.

 
Powodzenie wykonywanych misji zależy od wyszkolenia całej załogi, zgrania personelu powietrznego i naziemnego oraz sprawnego i kompleksowego przygotowania statków powietrznych przez specjalistów z eskadr technicznych 41 i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.
 

Źródło informacji i zdjęć: kpt. Ewa Złotnicka