Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

4. SLSz: Szkolimy się

Panujące warunki atmosferyczne, ilość zachmurzenia i podstawy chmur, umożliwiają wykonanie lotów według przyrządów IFR (Instrumental Flying Rules). Załogi samolotów M-346 "Bielik" z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, po zapoznaniu się z warunkami pogodowymi panującymi na lotnisku i w rejonie lotów oraz uzyskaniu wskazówek od Asystenta Pilota Operacyjnego Lotów, wyszły z domku pilota i udały się do samolotów.

 
 
Pierwsze w nowym roku misje polegają na wykonaniu lotu do strefy i wykonanie tam planowanego zadania, które zakończy się zajściem do lądowania według przyrządów. Pozwoli to na podtrzymanie nawyków w tym elemencie lotu oraz oswojenie się z lotem w chmurach podczas ich przebijania po starcie i przed lądowaniem. Wyposażenie naszego lotniska w pomoce nawigacyjne i systemy znajdujące się na pokładzie „Bielika” zezwalają na bezpieczne wykonywanie precyzyjnego podejścia do lądowania według przyrządów. 
 
 
 
Należy mieć nadzieję, że kolejne dni przyniosą poprawę pogody i umożliwią wykonywanie lotów przez wszystkie, będące na stanie Bazy, statki powietrzne. Życzmy więc Naszym pilotom dobrej pogody i bezpiecznych lotów.
 

Tekst: Dariusz Karwowski
Zdjęcia: st. szer. Andrzej Przybyś