Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Lockheed Martin i Boeing prezentują niekonwencjonalny śmigłowiec SB>1 DEFIANT.

Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin i Boeing przedstawiły śmigłowiec SB>1 DEFIANT™, który opracowały dla programu demonstracyjnego technologii wielozadaniowej dla amerykańskiej armii.

 

SB>1 DEFIANT™ został zaprojektowany do latania z prędkością dwukrotnie większą od prędkości i zasięgu dzisiejszych konwencjonalnych śmigłowców, a przy tym będzie oferował zaawansowaną zwinność i manewrowość. Pomoże to w rozwoju następnej generacji śmigłowców wojskowych w ramach programu USE Vertical Vertical Lift.

 

Śmigłowiec uczestniczy w programie Combat Multi-Role-Medium Technology Demonstrator dla amerykańskiej armii.

Dane z testów SB>1 DEFIANT™ pomogą armii w opracowaniu wymagań dla nowych śmigłowców, które mają rozpocząć służbę na początku lat trzydziestych.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Release