Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Patrycja Pacak z tytułem mistrza świata w klasie Advanced.

W sobotę w rumuńskiej Devie zakończyły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Miło nam poinformować, że tytuł mistrza świata w klasie Advanced zdobyła Patrycja Pacak.

Jest to pierwsze mistrzostwo świata w tej klasie zdobyte przez kobietę. Patrycja Pacak jest w Kadrze narodowej od 2017 roku. W mistrzostwach wystartowało 31 zawodników z 13 państw.

Na mistrzostwach w Devie Patrycja Pacak zdobyła w sumie 4 medale: - za wiązankę Free Known (znaną) – brązowy medal - za wiązanke Free Unknown (pierwszą nieznaną) – brązowy medal - za sumę wiązanek nieznanych – srebrny medal - w klasyfikacji generalnej – złoty medal oraz Puchar Przechodni „The Roland Köng Wold Advanced Aerobatics Trophy

Również na tychże Mistrzostwach reprezentacja Polski w klasie Unlimited w składzie Jan Makula, Stanisław Makula, Piotr Lewandowski i Team Manager Natalia Paska zdobyli drużynowy srebrny medal.

  

tekst i foto: Aeroklub Polski