Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Bell Boeing dostarcza pierwsze V-22 dla lotniskowców US Navy

AMARILLO, Teksas, 10 lutego 2020 r. - Boeing i Bell Textron Inc., firma Textron Inc., dostarczyły pierwszą CMV-22B Osprey, która jest wariantem V-22 w USA Marynarka wojenna wykorzysta do transportu personelu i ładunku do lotniskowców na morzu.

„CMV-22B zapewnia rozszerzone możliwości nie tylko misji dostarczania lotniskowca na pokładzie, ale także wysokiej klasy walce”, powiedział kapitan marynarki wojennej USA Dewon Chaney, Commodore, Fleet Logistics Multi-Mission Wing. „Zależy nam na tym, aby dostarczyć go do floty i pochwalić się jej ogromnymi możliwościami i zwinną elastycznością”.

Marynarka wojenna wybrała Osprey Bell Boeing V-22, aby zastąpić flotę chartów C-2A. Bell Boeing dostarczy 48 samolotów Tiltrotor.

CMV-22B, który po raz pierwszy poleciał w grudniu, przenosi do 6000 funtów na ponad 1150 mil morskich. Jest to jedyny samolot, który może transportować główne komponenty silnika F-35C bezpośrednio do kabiny samolotu przewoźnika, co ma kluczowe znaczenie dla logistyki i wsparcia marynarki wojennej.

„Osprey przekształci operacje floty przewoźników” - powiedziała Kristin Houston, wiceprezes Boeing Tiltrotor Programs i dyrektor Bell Boeing V-22 Program. „Zebraliśmy najlepsze zespoły do ​​projektowania, szkolenia i utrzymania samolotów, aby zapewnić, że marynarka wojenna będzie gotowa na każdą misję od pierwszego dnia”.

źródło informacji: Boeing