Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Nowe zamówienie sześciu samolotów H135 zwiększy flotę Airbusa do 18 śmigłowców.

Singapur, 12 lutego 2020 r. - Airbus Helicopters podpisał zamówienie na sześć helikopterów szkoleniowych H135 z Royal Thai Air Force, w ramach programu doskonalenia szkolenia pilotów. Te pierwsze dwusilnikowe śmigłowce H135, pierwsze śmigłowce do szkolenia wojskowego zamówione przez Royal Thai Air Force, zostaną wykorzystane do szeregu misji szkoleniowych, w tym szkolenia w locie ab-initio. Uzupełnią istniejącą flotę Royal Thai Air Force H225M, zwiększając jej flotę Airbusa do 18 jednostek.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni decyzją Royal Thai Air Force o rozszerzeniu floty szkoleniowej o H135. H135 z certyfikatem IFA IFR jest dobrze oceniany przez klientów wojskowych na całym świecie ze względu na jego wszechstronność, doskonałą wydajność i niezawodność, co tłumaczy naszą pełną pewność, że ten śmigłowiec jest idealną platformą dla potrzeb szkoleniowych sił powietrznych ”- powiedział Fabrice Rochereau, dyrektor sprzedaży, Asia Pacific w Airbus Helicopters.

„Z niecierpliwością oczekujemy, że H135 zwiększy możliwości szkoleniowe Royal Thai Air Force od 2021 r., Gdzie każdy z jego pilotów nauczy się latać helikopterem przez trener H135 i płynnie przechodzić do bardziej skomplikowanych śmigłowców” - dodał.

Dzięki ponad 130 jednostkom operowanym przez agencje wojskowe na całym świecie do misji szkoleniowych, trzytonowy model H135 jest sprawdzonym wzorcem dla śmigłowców wojskowych na całym świecie, osiągając już ponad 320 000 godzin lotów szkoleniowych. To nowe zamówienie rozszerza globalną flotę na 11 klientów wojskowych.

Wyposażony w najnowocześniejszy pakiet awioniki Helionix firmy Airbus Helicix, H135 oferuje optymalne warunki bezpieczeństwa dla podstawowego i zaawansowanego szkolenia misji, zapewniając jednocześnie platformę łatwego i bezpiecznego przejścia pilota na bardziej zaawansowane śmigłowce.

Ponadto, H135 Royal Thai Air Force zostanie skonfigurowany z dwoma zewnętrznymi kamerami, zapewniając pilotom widok 360 stopni na otoczenie zewnętrzne. Zostaną również wyposażone w systemy taktyczne i ruchomą mapę Euronav7, zwiększając świadomość sytuacyjną, oferując jednocześnie najwyższy poziom funkcjonalności, możliwości interfejsu i elastyczności, aby sprostać wymagającym wymaganiom misji sił powietrznych. Ponadto modele H135 będą wyposażone w systemy klimatyzacji, przyciemniane szyby i fotele pilota z regulacją wysokości, aby zwiększyć komfort.

Ta najnowsza umowa obejmuje kompleksowe wsparcie serwisowe w ramach programu godzinowego HCare Smart oraz usługi organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu.

źródło informacji: AIRBUS