Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Boeing otrzymuje od US Navy 1,5 miliarda dolarów P-8A Poseidon

Marynarka wojenna USA udzieliła Boeingowi kontraktu produkcyjnego w wysokości 1,5 miliarda USD na kolejne 18 samolotów P-8A Poseidon. Umowa obejmuje osiem samolotów dla Marynarki Wojennej USA, sześć samolotów dla Marynarki Wojennej Republiki Korei i cztery samoloty dla Królewskich Sił Powietrznych Nowej Zelandii.

Marynarka wojenna Republiki Korei i siły powietrzne Royal New Zealand Air nabyły samolot w ramach zagranicznej sprzedaży wojskowej i otrzymają ten sam wariant P-8A Poseidon zaprojektowany i wyprodukowany dla marynarki wojennej USA. Oczekuje się, że Królewskie Siły Powietrzne Nowej Zelandii zaczną przyjmować samoloty w 2022 r., A marynarka Republiki Korei ma rozpocząć przyjmowanie samolotów w 2023 r.

P-8 jest sprawdzonym, wielozadaniowym morskim samolotem patrolowym dalekiego zasięgu, zdolnym do operacji na dużym obszarze, na morzu i na wybrzeżu. P-8, będąca wojskową pochodną samolotu Boeing 737 nowej generacji, łączy doskonałą wydajność i niezawodność z zaawansowanym systemem misji, który zapewnia maksymalną interoperacyjność w przestrzeni bojowej.

P-8 jest zmilitaryzowany bronią morską, nowoczesną architekturą systemu otwartych misji i komercyjnym wsparciem dla przystępności cenowej. Samolot jest zmodyfikowany tak, by zawierał bombę i pylony na broń. Ma dwa stanowiska broni na każdym skrzydle i może pomieścić 129 sonobuoy. Samolot jest również wyposażony w system tankowania w locie.

Mając do dyspozycji ponad 254 000 godzin lotu, warianty P-8A Poseidon i P-8I patrolują cały świat, prowadząc wojnę przeciw okrętom podwodnym i przeciw powierzchni; wywiad, inwigilacja i rozpoznanie; humanitarny; oraz misje poszukiwawcze i ratownicze.

Źródło informacji: Boeing