Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Boeing dostarcza pierwszy CH-47F Chinook do Royal Netherlands Air Force

Boeing niedawno dostarczył pierwszy CH-47F Chinook z ulepszonym kokpitem do Royal Netherlands Air Force (RNLAF), kontynuując dotychczasowe dostawy do klientów. RNLAF będzie dysponować flotą 20 CH-47F Chinooks, najnowszej konfiguracji używanej przez kraje na całym świecie.

„RNLAF dał nam do zrozumienia, że ​​potrzebują teraz zaawansowanych, sprawdzonych możliwości CH-47F” - powiedział Andy Builta, wiceprezes Cargo & Utility Helicopters i kierownik programu H-47. „Chcę podziękować naszemu fenomenalnemu zespołowi za ciężką pracę w trudnej sytuacji, aby bezpiecznie dostarczyć te samoloty. Jest to przypomnienie dla nas wszystkich o tym, jak ważne są Chinook dla naszych klientów. ”

Chinooki 20 CH-47F będą wyposażone w tę samą najnowszą technologię co armia amerykańska, w tym cyfrowe automatyczne sterowanie lotem, w pełni zintegrowany szklany kokpit Common Avionics Architecture System (CAAS) i zaawansowane zdolności obsługi ładunków.

RNLAF użytkuje obecnie Chinooków w modelu F z Advanced Cockpit Management System (ACMS) i CH-47D Chinooks.

Przewiduje się, że dostawy do RNLAF będą kontynuowane do 2021 r. Chinooki są obecnie w służbie 20 krajów, w tym ośmiu państw członkowskich NATO oraz w Siłach Lądowych i Siłach Specjalnych Stanów Zjednoczonych.

Boeing jest największą na świecie firmą lotniczą i wiodącym dostawcą komercyjnych samolotów, systemów obronnych, kosmicznych i bezpieczeństwa oraz usług globalnych. Jako wiodący eksporter w USA firma obsługuje klientów komercyjnych i rządowych w ponad 150 krajach. Boeing zatrudnia ponad 160 000 osób na całym świecie i wykorzystuje talenty światowej bazy dostawców. Bazując na dziedzictwie wiodącej pozycji w branży lotniczej, Boeing nadal jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji, zapewnia swoim klientom i inwestuje w ludzi i przyszły rozwój.

Źródło informacji: Boeing